USA TV

Etatinio spoksotojo pastebėjimai

Ką žiūrėsim rudenį. Antradienis 1

by


2013-07-19

Tęsiam pradėtą temą – ką gero mums žada didžiųjų JAV televizijos tinklų – ABC, CBS, NBC, FOX ir CW – rudens programų tinkleliai?  Kas bus naujo, kas grįžta, kas – persikraustė. Ir taip toliau. Antradienis.

ABC

ABC tikriausiai nusprendė „viskas arba nieko“ – ir pristato visiškai naują antradienio sąstatą. Sumuštinį iš dviejų dramų ir komedijų bloko viduryje. Pirmoji drama tikrai patiks amerikietiškų komiksų mėgėjams – tai „Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.“ su Clark Gregg priešakyje. Mačiusiems tos pačios serijos kino filmus („The Avengers“, „Iron Man“) šio serialo pristatinėti nereikia, nemačiusiems – telieka rekomeduoti juos peržiūrėti.

Naujosios komedijos – „The Goldbergs“ bei „Trophy Wife“ – kažko išskirtinio neturi. Pirmoji seka triukšmingos šeiminėlės gyvenimą, antroji – apie buvusios vakarėlių liūtės ir trečiakart vedusio vyruko santuoką. Sėkmės neprognozuoju, bet žinant amerikiečių skonį, galiu ir klysti.

O vakaro pabaigai – „Lucky 7“. Tai istorija apie vienos degalinės kolektyvą, kurių svajonė ėmė ir išsipildė – jie kartu laimėjo loterijos didijį prizą. Gali būti labai gerai, arba labai blogai. Serialo autorius – buvęs „Ligoninės priimamojo“ („ER“) showrunner’is – tai prideda optimizmo.

CBS

Tuo tarpu CBS renkasi laiko patikrintus serialus. NCIS (11-as sezonas) ir NCIS:Los Angeles (5-as sezonas) grįžta sau įprastu laiku. Praėjusį sezoną tinkas išbandė dar vieną NCIS spin-off’ą NCIS:Red, kurį pristatė kaip dvi NCIS:LA serijas (backdoor pilot), todėl buvo tikimybė, kad antradienis taps išskirtinai NCIS antradieniu, bet CBS nusprendė projekto nebetęsti ir į 22 val. zoną atkėlė ketvirtadienį puikiai pasirodžiusį „Person of Interest“ (3-ias sezonas). Kitiems tinklams bus sunku varžytis su tokia kombinacija.

NBC

NBC didžiąją antradienio dalį taip pat skiria ne scripted turiniui – 20 val. bus rodomas lieknėjimo šou „The Biggest Loser“, 21 val. – „the Voice“ rezultatų paskelbimo laida. O vakarą užbaigs antram sezonui grįžtanti „Chicago Fire“ su Jessie Spencer (dr. Chase iš „Daktaro Hauso“), perkelta iš trečiadienio.

FOX

FOX antradienio vakarą skiria išskirtinai komedijoms. 20 val. bloke – du naujokai – „Dads“ bei „Brooklyn Nine-Nine“, o po to – dvi senesnės komedijos: trečiam sezonui grįžtanti „New Girl“, bei pernai sėkmės susilaukusi „The Mindy Project“. Kiek keistas sprendimas – vakarą pradėti būtent naujais serialais. Paprastai stengiamasi naujokus programuoti „po“ įsitvirtinusiais vardais, taip „atvedant“ žiūrovus pas naujokus (lead in). Matyt FOX tiesiog nesitiki sėkmės kovojant prieš seną, bet labai stiprų reitingų prasme NCIS. Tradiciškai, 22 val. zona paliekama vietiniams kanalams.

CW

CW vakarą pradeda premjera – „the Vampire Diaries“ spin-off’u „the Originals“. Prie šio projekto dirba tik vienas iš iš dviejų „the Vampire Diaries“ autorių – Julie Plec. Įdomu, ar Kevin Williamson’o nedalyvavimas smarkiai įtakos galutinį rezultatą. Devintą sezoną pradedantis veteranas „Supernatural“ po ilgų klajonių tvarkaraštyje pagaliau grįžta į antradienio 21 val. zoną, kurioje buvo rodomas pirmo sezono pradžioje. Beje, panašu, kad sulauksime ir 10-ojo sezono, bent jau sprendžiant pagal tinklo ir serialo atstovų pasisakymus.

Vietoj išvadų

Lietuvoje „NCIS“ esu matęs rodant per LRT „Specialiosios jūrų policijos tarnybos“ pavadinimu. LNK rodė „NCIS:Los Angeles“, vadindami jį „Specialioji Los Angelo policija“. Berods, viskas.

Watchist’as. Didelis NCIS ir NCIS:Los Angeles fanas, „Person of Interest“ irgi žiūriu nuolat. Praėjusį sezoną žiūrėjau ir „Chicago Fire“, bet šiek tiek priebėgomis, kai nebūdavo ko įdomesnio. Apie komedijas negaliu pasakyti nei gero nei blogo – tiesiog jų nemačiau.

Naujokai. Pažįstamiems „Avengers“ fanams esu pažadėjęs išbandyti „Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.“, ir tikrai noriu pamatyti, kaip atrodo „Lucky 7“.


Comments

  1. […] – ABC, CBS, NBC, FOX ir CW – rudens programų tinklelius. Jau aptarėme pirmadienį ir antradienį, dabar – apie […]